Piżama party :)

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Kubiczek

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Dzień Dziecka, to najwspanialszy dzień w roku, również w Miejskim Przedszkolu Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach. Rozpoczęliśmy go wspólnie od uroczystego 100 lat oraz dobrych słów... życzeń, które mamy nadzieję, że niejednokrotnie spełnią się wszystkim dzieciom. W tym szczególnym dniu po raz kolejny podjęliśmy inicjatywę włączenia się w obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Największe doroczne święto czytania organizowane przez Fundację ABCXXI rozpoczęliśmy tradycyjnie „Lokomotywą” J. Tuwima.

Wiersz zainspirował nas do wielu ciekawych zabaw. Grupa „Jagódek” powitała dzień w przedszkolu bardzo nietypowo. Wszyscy zjawiliśmy się w piżamach z przysłowiowym „jasiem” w ręku. Oczywiście nie po to, ażeby przespać ten najwspanialszy dzień. Wszyscy wzięliśmy się ostro do roboty w tworzeniu kartonowej lokomotywy. To kolejna propozycja w ramach Projektu Kartonowa zabawa zainicjowany przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

„STOI NA STACJI LOKOMOTYWA,
CIĘŻKA, OGROMNA I POT Z NIEJ SPŁYWA -
TŁUSTA OLIWA”.

Ach, jaka radość z wykonanego pojazdu

„NAGLE - GWIZD! NAGLE - ŚWIST! PARA - BUCH! KOŁA - W RUCH!

NAJPIERW POWOLI JAK ŻÓŁW OCIĘŻALE RUSZYŁA
MASZYNA PO SZYNACH OSPALE”.

Lokomotywą wyruszamy w daleka drogę… ogłosić światu, że świętujemy Dzień Dziecka.

„A W TRZECIM SIEDZĄ SAME GRUBASY,
SIEDZĄ I JEDZĄ TŁUSTE KIEŁBASY”.

Podróż taką lokomotywą, to bardzo wyczerpujące. Czas się posilić.

„A W PIĄTYM STOI SZEŚĆ FORTEPIANÓW”

Fortepiany bardzo się przydały. Słysząc muzykę rozpoczęliśmy piżamową dyskotekę. W tańcu partnerowały nam oczywiście poduszki „jasie’. Wraz z wejściem do sali Pani Dyrektor nastaje jakaś idealna cisza… czyżby „Jagódki” jakieś zmęczone? Zaspane? Nie!!! Lubimy sobie pożartować Pani Dyrektor dziękujemy za życzenia i prezenty

„LECZ CHOĆBY PRZYSZŁO TYSIĄC ATLETÓW
I KAŻDY ZJADŁBY TYSIĄC KOTLETÓW,
I KAŻDY NIE WIEM JAK SIĘ NATĘŻAŁ,
TO NIE UDŹWIGNĄ - TAKI TO CIĘŻAR”!

Dbamy o zdrowie ćwicząc. Dzisiaj pokazaliśmy, że jesteśmy zwinny w skokach z „Jasiem”, oraz celnie trafiamy do celu.

„W SZÓSTYM ARMATA, O! JAKA WIELKA”!

I tak armata wywołała bitwę. Na szczęście tylko na poduszki i z uśmiechem na twarzy.

Przygoda z Lokomotywą dobiegła końca… Pełni nowych wrażeń, doświadczeń , dobrych słów i gestów, obdarowani prezentami… szczęśliwi żegnamy dzień w przedszkolu.Przed nami wspaniała wyprawa do Bajkolandii.

Korzystając z okazji jeszcze raz życzymy wszystkim przedszkolakom, a w szczególności „Jagódkom” WSZYSTKIEGO DOBREGO na każdy kolejny dzień. Niech radosne chwile towarzyszą Wam przez cały rok…a nawet dłużej…

"Jagódki" jesteśmy z Was bardzo dumne

Z  uściskami

Pani Agnieszka i pani Monika.

PODZIĘKOWANIA:

Drogim Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji Dnia Dziecka.

Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” dziękujemy za ogrom nadesłanych materiałów związanych tematycznie z XI Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Pragniemy wyrazić wdzięczność, że po raz kolejny wspieracie i doceniacie nasze działania, przyznając również placówce WYRÓŻNIENIE.

Z wyrazami wdzięczności

Agnieszka Kubiczek, Monika Nowak