Urodziny Kubusia Puchatka

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Kubiczek

Dnia 14 października w naszym przedszkolu już po raz 5 obchodziliśmy „Urodziny Kubusia Puchatka”. Impreza nawiązywała do wydarzenia „Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia” w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Aby poznać przygody Kubusia Puchatka w ciągu całego tygodnia, nauczyciele czytali fragmenty opowiadań oraz organizowali ciekawe zajęcia w różnych obszarach aktywności dzieci.

Na samą uroczystość urodzin zjawił się krasnal Pączuś ze Skromnisią, którzy zaprosili solenizanta i przedszkolaków na teatrzyk. Przedstawienie zachęciło Kubusia Puchatka i przedszkolaków do zdrowego odżywiania.

W tym dniu dzieci miały okazję solenizantowi złożyć życzenia, odśpiewać 100 lat, wręczyć przygotowane prezenty, zaśpiewać oraz zatańczyć Solenizantowi. Kubuś Puchatek wręczył wszystkim dzieciom „misiowy order”.  Nie zabrakło również słodkości: cukierków i oczywiście tortu. Naprawdę było bardzo wesoło kiedy wszystkie dzieci pomagały Kubusiowi zdmuchnąć świeczki.

Zabawa była jak z bajki...i dlatego dzieciaki z żalem żegnały Kubusia Puchatka. Ale nie zapomniały go prosić, żeby również za rok... zechciał obchodzić z nami urodzinki.

od Agnieszka Kubiczek

do Agnieszka Kubiczek