Sprawozdanie z realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

Wpis dodał(a) Katarzyna Pompa

Sprawozdanie z realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” Publicznego Przedszkola w Publicznym Przedszkolu w Poddębicach, ul. Przejazd 19,  w roku szkolnym 2018/2019

Do projektu przystąpiła grupa 4-letnia realizując zadania zgodnie z możliwościami dzieci.

HYMN POLSKI Dzieci z najstarszych grup nauczyły się czterech zwrotek Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego, który został odśpiewany na rynku miasta z zaproszonymi władzami. Hymn odśpiewały wszystkie przedszkolaki 9 listopada  punktualnie o godz. 11:11 biorąc jednocześnie udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Dzieci młodsze poznały jedną zwrotkę hymnu. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło uroczyste wypuszczenie 100 balonów w barwach narodowych w niebo.

ZAJĘCIA DLA RODZICÓW W listopadzie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których dzieci zaprezentowały swoje umiejętności prezentując wiersze, piosenki i tańce m.in. Krakowiaka, a wraz z rodzicami wykonały godło Polski z puzzli.

APEL PATRIOTYCZNY Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - 9 listopada odbył się uroczysty Apel Patriotyczny. W trakcie dzieci prezentowały nauczone piosenki , wiersze i tańce. Podczas spotkania nie zabrakło gen. Piłsudzkiego w rolę którego wcielił się jeden z przedszkolaków. Następnie wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewu piosenek m.in. „ Jesteśmy Polką i Polakiem”, „ Co to jest niepodległość?” i innych.

PIOSENKA PATRIOTYCZNA Grupa 4-letnia z pomocą rodziców pod okiem wychowawców nauczyła się piosenki o tematyce patriotycznej: „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

TANIEC LUDOWY Dzieci z grupy 4-letniej nauczyły się Krakowiaka.

WIERSZ O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ Wszystkie dzieci z grupy 4-letniej nauczyły się wiersza o tematyce patriotycznej:  „Katechizm polskiego dziecka”.

KĄCIK PARTIOTYCZNY W Sali został zorganizowany kącik pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” z akcentami biało – czerwonymi.

STRÓJ LUDOWY Dzieci z grupy 4-letniej wykonały pracę plastyczną „Strój ludowy naszego regionu” oraz łowickie serwetki.

ZABAWA LUDOWA dzieci poznawały najróżniejsze zabawy ludowe, najczęściej były to ludowe przyśpiewki, np.: Jawor, Dwóm tańczyć się zachciało, Nie chcę cię znać, Grozik.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA „ Na skrzydłach historii” wykonaną prezentacje multimedialną z zabytkami i ciekawymi miejscami w Poddębicach i okolicach obejrzały dzieci w listopadzie.

POCZTÓWKA wysłana do Pani Ludmiły Fabiszewskiej z widokiem miasta Poddębic.

KARTKA DLA BOHATERA Przedszkolacy aktywnie uczestniczyli w akcji wysyłając kartkę Bohaterom.

KONKURS PLASTYCZNY Na przełomie października i listopada został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem: „Moja mała ojczyzna” we współpracy z rodzicami przedszkolaków.

DZIEŃ MODY PATRIOTYCZNEJ we współpracy z rodzicami, którzy przygotowali stroje w barwach biało- czerwonych dzieci prezentowały się w listopadzie.

DRZEWO PAMIĘCI Na początku października na terenie przedszkola nastąpiło uroczyste zasadzenie „Drzewa pamięci i wolności”.

SZLAKIEM HISTORII – wycieczka pod hasłem: „ Szlakiem historii” po mieście to zwiedzanie Pałacu późnorenesansowego oraz Ogrodu Zmysłów wraz z Pijalnią Wód Termalnych oraz Kościołem pod wezwaniem Św. Katarzyny.

TURNIEJ WIEDZY PATRIOTYCZNEJ pod hasłem „Kocham Cię, Polsko” został przeprowadzony na spotkaniu integracyjnym z grupą 4-5-letnią.

ZAWODY SPORTOWE W przedszkolu odbyły się „Biało-czerwone” zawody sportowe dla dzieci z grupy 4-letniej zorganizowane na terenie ogrodu przedszkolnego.

Dziękuje za wspaniały projekt i możliwość w nim udziału.

koordynator – mgr Katarzyna Wojtczak

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Katarzyna Pompa

do Katarzyna Pompa