Święto Ziemniaka

Wydarzenie dodał(a) Alina Gierun

Oj, te ziemniaczki! Tyle radości przynosza dzieciom, a zwłaszcza kiedy wskakuja do buzi wraz ze smaczna chrupiąca skórka i parujacym, pysznie pachnącym miązszem. Dzieci z naszego przedszkola miały nieco opóźnione powitanie pani jesieni i święto pieczonego ziemniaczka.
Piękny październik, zdaje się ulubieniec Jesieni, dał nam wiele pięknych, ciepłych dni. Dzięki temu mogliśmy wyjechać do Nadleśnictwa Chełm i rozkoszować się złotem i czerwienią lasu, naszego miejscowego Borku. Pani leśnik, Marta Socha przygotowała wiele atrakcji dla przedszkolaków. Szukałyśmy skarbów lasu, spacerowałyśmy po lesie w poszukiwaniu drogi oznaczonej ziemniakami, do krasnoludka. Ten trzymał w garści worek z orzechami dla dzieci. Były także zawody sportowe oraz zabawy plastyczno-konstrukcyjne. Wesoło było i zdrowo. Orzeźwiające powietrze nadchodzące z lasu utrzymywało wszystkich w dobrej kondycji. Pani Patrycja Pilipczuk dzielnie dopingowała kazdego małego sportowca do pokonania toru przeszkód, który sama zaplanowała. Kolorytu całej imprezie nadawały Panie w czarodziejskich, jesiennych kapeluszach.
Lubimy takie wyjazdy w plener. Pomimo wielu odpowiedzialnych działań, wtopieni w przepiękny, jesienny pejzaz lasu, dusza odpoczywa.

od Alina Gierun

do Alina Gierun