Wioska Indiańska

Wydarzenie dodał(a) ~ Gość

6 czerwca 2006r. wyruszyliśmy z przedszkolakami autokarem na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Wycieczka poprzedzona była cyklem zajęć na temat życia, zwyczajów i warunków mieszkaniowych Indian. Ponieważ wioska położona jest na wzgórzu , musieliśmy ok. 1 km pokonać pieszo. Widoczny z oddali 7 metrowy namiot Titipi, tak przyciągał uwagę małych przedszkolaków że, trasę tę pokonały niemalże biegiem. W wyprawie po wiosce towarzyszył nam przewodnik – wódz Indian, który opowiadał dzieciom o życiu Indian Ameryki Północnej, oglądaliśmy wnętrze indiańskiego namiotu oraz wystawę rękodzieła Indian Najwięcej satysfakcji dostarczyły wszystkim uczestnikom wyprawy – strzelanie z prawdziwego indiańskiego łuku oraz oryginalne indiańskie gry i zabawy. Na zakończenie dzieci nauczyły się indiańskiej pieśni, poznały brzmienie etnicznych instrumentów muzycznych. Nie obeszło się również bez indiańskich pamiątek ( łapacze snów, talizmany, bransolety i koraliki), które można było kupić w indiańskim sklepiku.Wyprawa do Indiańskiej Wioski znalazła odzwierciedlenie w zabawach tematycznych w Indian, rozbudziła nowe zainteresowania nie tylko u chłopców ale także i dziewczynek, które myślę że, będą kontynuowane podczas wakacyjnych zabaw.