Dzień Marchewki w Przedszkolu Samorządowym Nr 165 w Krakowie

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Utracka

Dnia 11 października 2012r. tradycyjnie, jak co roku, w naszym przedszkolu zorganizowany został „Dzień Marchewki”. W tym dniu wszystkie dzieci  brały udział w zorganizowanym przez nauczycieli przedszkola „Dniu Marchewki”. Wszyscy uczestnicy imprezy przebrani w stroje „marchewkowe” /inwencja i pomysły rodziców okazały się być nieograniczone/ śpiewali, bawili się przy muzyce, uczestniczyli w konkursach, no i oczywiście „chrupali” marchewki i pili sok marchwiowy. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był wybór królowej i króla „Balu Marchewkowego”. Po uroczystej koronacji, para królewska oraz wszystkie dzieci zatańczyły walca. Nie zabrakło również licznych rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na  temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystania jego w życiu codziennym. Szczególnie interesujący i ciekawy był pokaz procesu przygotowania soku z marchwi. Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje ten zdrowy sok, przygotowany przy użyciu sokowirówki, czego raczej nie doświadczają na co dzień, pijąc sok już gotowy kupiony w butelce. Tego dnia wielu z rodziców skorzystało z podanego przepisu na ciasto marchwiowe, które upiekli w domu i przynieśli do przedszkola, ciasta były znakomite i bardzo smakowały. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły, a przy okazji wzbogaciły swoją wiedzę o wiele ważnych informacji. I tak oto w przyjemny, ciekawy sposób dzieci zdobywają wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem.

od Elżbieta Utracka

do Elżbieta Utracka