Rodzinny Piknik Zdrowia na lotnisku

Wydarzenie dodał(a) Renata Jurczyk

Z okazji Święta Rodziny Przedszkole nr 15 w Rybniku zorganizowało „Rodzinny Piknik Zdrowia” na lotnisku w Gotartowicach. Był on doskonałą okazją do podsumowania działań przedszkola w ramach realizowanego projektu Akademia Zdrowego Przedszkolaka, którego celem było zwiększenie świadomości dzieci i rodziców w zakresie zdrowego stylu życia.

Zaprosiliśmy wszystkie dzieci ich rodziny na plenerową imprezę na łonie przyrody. Zależało nam na stworzeniu przyjaznej atmosfery. Chcieliśmy, aby dorośli włączyli się do zabawy z dziećmi. Pogoda nas nie zawiodła, rodzice wraz ze swoimi dziećmi z radością i humorem dotarli na lotnisko.

Na początku przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, były piosenki o zdrowiu, o mamie i tacie, nie zabrakło wierszyków poprzez, które dzieci wyraziły swoją miłość do mamy i taty. A „Mądre Sowy” z grupy straszaków przypomniały wszystkim, że aby żyć w zdrowym i czystym środowisku trzeba o nie dbać.

Po występach dzieci, swoimi umiejętnościami mogli wykazać się  rodzice biorąc udział w quizie dotyczącym zdrowego stylu życia. Zespoły rodziców z poszczególnych grup miały do wykonania szereg zadań: były zagadki, rebusy, trzeba było rozwiązać krzyżówkę, której hasłem było: Dbajcie o zdrowie, mamusie musiały wykazać się dużą zręcznością w obieraniu jabłek na czas. Dzieci gorąco dopingowały swoim rodzicom a nawet im podpowiadały. W nagrodę rodzice otrzymali pamiątkowe dyplomy i gromkie brawa od  swoich dzieci.  Kolejnymi atrakcjami tego dnia były: zawody sportowe, jazda na karuzeli oraz zwiedzanie lotniska. W roli przewodnika, który oprowadził dzieci i rodziców po wszystkich zakamarkach lotniska był tatuś Judyty. Każde z dzieci miało okazję zasiąść za sterami samolotu Antek i wsiąść do szybowca, aby poczuć jak pięknie jest wzbić się w powietrze. Każdy uczestnik imprezy ze smakiem zajadał kiełbaskę przygotowaną przez kochanych Tatusiów, którzy okazali się fantastycznymi kucharzami. A mamy – prawdziwe artystki malowały buzie dzieci : pojawiły się więc motylki, kwiatuszki, kotki, speider meny.  Na zakończenie „dyskoteka pod chmurką” rozbawiła wszystkich uczestników pikniku. Przy dźwiękach piosenek: Waka, wakat Mosa”  dzieci uczyły rodziców układu tanecznego.

Podczas wspólnej zabawy czas szybko mijał, śmiechom i żartom nie było końca. Rodzinny Piknik Zdrowia się udał, rodzice byli zadowoleni a dzieci szczęśliwe.

Lotnisko w Gotartowicach  jest wspaniałym miejscem, gdzie całe rodziny z dziećmi mogą aktywnie spędzić swój wolny czas.

Dyrektor Renata Jurczyk podziękowała wszystkim za wspólną zabawę, za twórczą aktywność podczas wykonywania zadań, za miłą radosną atmosferę i zaprosiła na kolejny piknik za rok .

Renata Jurczyk

od Renata Jurczyk