Magia Książek :)

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Kubiczek

„Wartość ma nie tylko sam podarunek,

ale też sposób, w jaki zostaje ofiarowany”

H. Ch. Andersen, Baśń mojego życia

2 kwietnia grupa „Jagódek” wraz z krasnalem Hałabałą obchodziła Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To znakomita okazja,  aby oderwać się od telewizorów i komputerów i pokazać, na czym polega magia ukryta w książce. Z pewnością wspólne czytanie baśni, bajek i czarodziejskich opowieści okaże się niezwykłym przeżyciem także i dla Rodziców, których zachęcamy do codziennego 20-minutowego czytania dzieciom w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym dniu Dzieci przygotowały dla książek wiele niespodzianek muzycznych, ciepło wypowiadały się o swoich ulubionych bohaterach, porządkowały książki w biblioteczce - obiecując, że będą je szanować na co dzień. Dla Rodziców grupa „Jagódek” zorganizowała wystawkę prac przestawiających baśnie Hansa Christiana Andersena.

Tym akcentem, pomyślnie zakończyliśmy wiosenną zbiórkę książek pod hasłem "Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy". Już po raz siódmy we współpracy z Fundacją ABCXXI wsparliśmy Zespół Pomocy Dzieciom i Rodzicom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

Rodzicom i Przedszkolakom bardzo dziękuję za ofiarowane książki

Z ciepłymi pozdrowieniami

Aguś

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Agnieszka Kubiczek

do Agnieszka Kubiczek