Walentynki w przedszkolu w Zembrowie

Wydarzenie dodał(a) Alina Goworek
ponad 12 lat temu, wyświetleń 19902

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. Walentynki jest to dzień, w którym możemy bez skrępowania  podejść do upatrzonej od dawna sympatii i wręczyć jej liścik z miłosnym wyznaniem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na codzień nie mamy czasu i sposobności, żeby to wyrazić.

Początki walentynek sięgają średniowiecza, a wywodzą się z Anglii.

Jego patron, czyli św. Walenty, był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych. Tak przynajmniej mówi legenda.

Walentynki szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć.

W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat i jakiej jest płci.

Walentynkowe wyznanie można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą.

Otrzymują je najczęściej osoby, które darzymy ciepłym uczuciem.

W tym dniu bawiliśmy się w sali gimnastycznej w specjalnie na tę okazję przygotowanej dekoracji.Wszyscy mieliśmy czerwone ubranka i opaski z serduszkami na głowach. Serduszka były wszędzie na dekoracjach,na podłodze - Kto zbierze najwięcej serduszek - konkurencja przy muzyce. Składaliśmy też pocięte połówki serduszek,a nie było łatwo. Były zagadki,zabawy z serduszkiem na patyku oraz  Kłębuszek Walentuszek-czyli pajęczynka. Odegraliśmy też scenki inscenizowane do wierszyków dla dzieci o zakochanych parach np: Żuk, Hipopotam oraz fragment wiersza Na straganie. Bawiliśmy się też u Walusia na imieninach.

Tego dnia był też konkurs wewnątrzprzedszkolny  na Walentynkowe Serduszko.

Zdjęcia dekoracji walentynkowej zamieściłam w Albumach.

koniec

od Alina Goworek