Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny!

Wydarzenie dodał(a) Marzena Achtenberg

"Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny", takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Wiosny w Przedszkolu nr 174 w Poznaniu. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na zielono. Zaśpiewały Marzannie piosenkę na pożegnanie. W tym roku zrobiliśmy ją z gazet. Barwnym pochodem przez osiedlowy park przemaszerowaliśmy do punktu skupu. Tam Marzanna zagościła na dobre, wraz z gazetami i papierem, który dzieci w przedszkolu dzielnie segregują. W powrotnej drodze, w przedszkolnym ogrodzie wśród jeszcze wolno rozwijających się krokusów, czekała na nas Panienka Wiosenka.Zabraliśmy ją do sali by bawiła się i cieszyła razem z nami.

Każdego wiosennego dnia dzieci dowiadują się o możliwościach działań ekologicznych, jakich podejmują się dorośli i jakich mogą podjąć się dzieci w celu ochrony środowiska. Poznają konsekwencję zmian klimatu.Poprzez zabawy badawcze i eksperymenty przeprowadzane nie tylko w sali przedszkolnej poznają zasady oszczędzania wody, energii i dbania o środowisko. W te trudne zagadnienia wprowadził ich cykl zajęć pt. "Festiwal Energii Odnawialnej".

od Marzena Achtenberg

do Marzena Achtenberg