Sprawozdanie

Wydarzenie dodał(a) Milka Baran-Szymańska

Sprawozdanie z akcji „Książka dla szpitala”

W dniach od 24 XI do 3 XII 2010 w Przedszkolu nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy zbieraliśmy książki dla Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Na terenie naszej placówki rozwieszono nietypowy plakat informujący o akcji – wielką wiszącą receptę, na której „czarno na białym” stało iż, zaleca się czytać dzieciom minimum jedną książkę dziennie. Umieszczono na niej także wszystkie inne niezbędne informacje o akcji. Przez najbliższe dni przedszkolaki wrzucały książki do kartonika pod receptą.

Naszą akcję wspierali inni nauczyciele i pracownicy administracji. Dzięki hojności i dobrym sercom rodziców udało się zebrać 120 książek! Były to głównie bajeczki i wiersze dla najmłodszych, ale zdarzały się też piękne książki dla dzieci starszych i młodzieży, np, „Harry Potter”, który to sprawił wiele radości starszakom. 6 grudnia nasze mikołajkowe wysłanniczki – Pani Milena i Pani Milka zawiozły pięknie zapakowane książki do szpitala. Dowiedziały się, że książki zostaną podzielone na 6 oddziałów- tak więc na każdy oddział – trafi po 20 książeczek. Dzieci przyjęły prezenty z wielką radością, najmłodsze z niedowierzaniem pytały: ” To dla nas? Naprawdę?”. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy sprawić dzieciom radość i pomóc im dzięki książkom w chorobie. W podziękowaniu „Krecik Szybownik” otrzymał piękną kartkę świąteczną wykonaną przez małych pacjentów z pisemnymi podziękowaniami.

Książka dla szpitala

od Milka Baran-Szymańska