Poznajemy ciekawe zawody

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Dziubich

W listopadzie dzieci z grupy „Puchatki” poznawały ludzi wykonujących ciekawe zawody, którzy mieszkają w naszym miasteczku. W trakcie spotkania ze strażakami dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest to praca. Podczas wizyty w szkolnej bibliotece przedszkolaki poznały specyfikę zawodu bibliotekarki, ponadto zapoznały się z księgozbiorem i wysłuchały bajki o Calineczce.

„Puchatki” odwiedziły też Urząd Pocztowy i pracujące tam panie urzędniczki. Kierownik poczty pokazał dzieciom poszczególne pomieszczenia, między innymi sortownię listów oraz pokój listonoszy. Przedszkolaki miały zresztą okazję rozmawiać z jednym z doręczycieli. Wizyta ta była dla dzieci ciekawym doświadczeniem. Bardzo interesująca była też wyprawa do zakładu kowalstwa artystycznego pana Andrzeja Schmidta.

Przedszkolaki mogły zobaczyć w jaki sposób tworzy się metalowe „cudeńka” – małe podkówki, różyczki i listki. Zwiedziły również wystawę wyrobów artystycznych, które produkowane są zakładzie. Najbardziej spodobały im się metalowe krzesła i dzwonki do drzwi. Stwierdziły zgodnie, że praca kowala jest bardzo ciężka. Urząd Pocztowy odwiedziły też „Muchomorki” i „Krasnoludki”, a warsztat kowalski – „Skrzaty”.

od Katarzyna Dziubich

do Katarzyna Dziubich