Kiermasz świąteczny

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

„Boże Narodzenie to czas dobroci, miłości, szczerych uczuć i hojnych darów”

Franklin – znany i lubiany bohater dziecięcych książek

Licząc na dobroć i hojność rodziców naszych wychowanków, już po raz kolejny nasze przedszkole zorganizowało „Kiermasz ozdób świątecznych”. Wszyscy pracownicy przedszkola bardzo aktywnie włączyli się do wykonywania stroików a to z tego powodu, że dochód ze sprzedaży ozdób w całości zostanie przeznaczony na zakup najpotrzebniejszych sprzętów do placówki jak również nowych, atrakcyjnych zabawek, których w naszym przedszkolu delikatnie mówiąc brakuje.

Wszystkie stroiki przez nas wykonane były po prostu piękne, jedyne i niepowtarzalne. Świetny początek kiermaszu zrobiła honorowa prezes Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola P. Danuta Zawadzka, która ma „dobrą rękę”, bo zaraz po niej zjawił się znany z zawodowego skąpstwa z racji sprawowanej funkcji - skarbnik TPK – P. Leszek Skórkowski. Później było już z górki. Rodzice naszych wychowanków jak zwykle nie zawiedli naszych oczekiwań. Chętnie kupowali nasze ozdoby, choć niejednokrotnie trzeba Ich było „troszkę” zachęcać.

Ilość wykonanych przez personel przedszkola stroików była tak duża, że trzeba było z nimi ruszyć w teren aby je spieniężyć. Ale od czego są koledzy, koleżanki, znajomi, przyjaciele?

Ceny stroików były przystosowane zasobu różnych portfeli. Były aniołki za jedyne 1 zł, zawieszki na choinkę z masy solnej za 2 zł, złocone, ozdobione szyszki za 5 zł, a także większe stroiki za 5 –10- 15 zł. Niektórzy  płacili więcej, inni dokładnie oglądali wszystkie ozdoby i dłuuugo zastanawiali się, czy aby są warte tej ceny? Inni deklarowali się że kupią… w przyszłym roku. Nie ważne.

Ważne, nawet bardzo ważne jest to, że za uzyskane pieniądze już został zakupiony bardzo potrzebny  sprzęt do przedszkola: radiomagnetofon, mikrofon, zabawki, mazaki. Planujemy jeszcze zakupić mini wieżę, wózki dla lalek oraz  lalki dla naszych milusińskich. Dzięki tym zakupom pobyt w naszym przedszkolu stanie się bardziej atrakcyjny dla naszych wychowanków.

Koniec z końcem wszystkie ozdoby zostały sprzedane. Całkowity dochód z naszego kiermaszu wyniósł UWAGA aż  1028 zł. Jesteśmy bardzo dumne z uzyskania tak dużej kwoty.

Za udział w naszym kiermaszu bardzo, bardzo serdecznie  WSZYSTKIM dziękujemy. Dziękujemy przede wszystkim za hojność i dobre serce. Dziękujemy również tym, którzy nic nie kupili ale za to życzyli nam wesołych świąt no i właśnie takie były.

Zakończę słowami Matki Teresy z Kalkuty:

„Ilekroć uśmiechasz się do drugiego człowieka, albo podajesz mu pomocną dłoń, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

Takiego Bożego Narodzenia życzę z całego serca naszym dzieciom, ich rodzicom, pracownikom przedszkola oraz wszystkim przyjaciołom i znajomym.

od Urszula Nowak

do Urszula Nowak