Mikołajki w Katowicach :)

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Kubiczek

„Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem,

byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem”

Od rana było słychać radosny śpiew przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach - oczekujących na Świętego Mikołaja. Aż tu nagle dźwięk dzwoneczków... i już wiadomo co za gość przybył do nas. Ale, ku naszemu zdziwieniu powitały nas Śnieżynki, które na szczęście przysłał je do nas Mikołaj. One uspokoiły nas mówiąc, że Święty Mikołaj lada chwila do nas przybędzie, a za ten czas pobawią się z nami. I kiedy się już z nimi bliżej poznaliśmy,  zaprosiły nas do wysłuchania wierszy.

Wiersze były bardzo interesująca bo przecież o samym Świętym Mikołaju i zwierzętach, które naśladowaliśmy podczas słuchania. Śnieżynki nie tylko zapoznały nas z pracą Mikołaja, ale również nauczyły nas śpiewać, by przywitać piosenką naszego honorowego gościa. I kiedy śpiewaliśmy coraz głośniej i radośniej aż wszedł Święty Mikołaj. Ach, ile prezentów miał ze sobą!!! Śnieżynki szybko pospieszyły z pomocą by wszystkie je wnieść do środka. Za nim jednak je rozdał to się upewnił, czy wszystkie dzieci w przedszkolu są grzeczne. Panie bardzo nas chwaliły zatem Mikołaj nie zwlekał i prezenty wręczył każdemu. Nawet nie zauważyliśmy jak minęło połowę dnia i musieliśmy się już rozstać. Ale rozumiemy to, że Mikołaj musi ruszyć w dalszą drogę do innych dzieci.

Do zobaczenia Mikołaju za rok!!!

od Agnieszka Kubiczek

do Agnieszka Kubiczek