5 Dzień Dobrych Uczynków:)

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Kubiczek

19 maja 2009 roku w Miejskim Przedszkolu nr 57, im. Krasnala Hałabały w Katowicach we współpracy z Fundacją Ekologiczną „Arka” obchodziliśmy -Piąty Dzień Dobrych Uczynków.

Na zajęciach wykorzystano nadesłane materiały z fundacji i omówiono z dziećmi różne sposoby bezinteresownego czynienia dobrych uczynków.  Z tej okazji w przedszkolu powstało Drzewo Dobrych Uczynków, na którym były umieszczane imiona dzieci, które zrobią coś dobrego dla roślin, zwierząt. A w szczególności zostały umieszczone te dzieciaki, które wsparły naszą wspólną inicjatywę, ofiarowując: kaszę, makaron, ryż, karmę dla psów i kotów ze schroniska.

Zorganizowaliśmy również kiermasz papierowych zwierzątek. Dzięki ofiarności Rodziców i dzieci udało nam się zebrać przeszło 90 zł - bardzo dziękujemy. Za tą kwotę zakupiliśmy puszki z karmą dla kotków.

Wszelkie zebrane dary zostały przekazane na ręce pani kierownik schroniska dla zwierząt podczas pikniku z okazji Urodzin Krasnala Hałabały.

O akcji Dniu Dobrych Uczynków poinformowaliśmy czytelników na forum redakcji Bliżej Przedszkola. Bardzo się cieszymy, że wiele placówek poparło i przyłączyło się do akcji.

od Agnieszka Kubiczek

do Agnieszka Kubiczek