Misie z płockiej "14" będą bezpieczne w wakacje

Wydarzenie dodał(a) Ewa Chylińska

Już wkrótce wakacje, więc grupa Misiów te ostatnie tygodnie przeznaczyła na omawianiu zasad bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas letniej kanikuły. Dzieci z ożywieniem opowiadały, gdzie w wakacje pojadą z rodzicami. W oparciu o treści obrazków przedstawiających letnie zabawy w różnych środowiskach: nad morzem i jeziorem, w górach, w lesie oraz na wsi, uczyły się przewidywać zagrożenia, jakie mogą się zdarzyć we wszystkich tych miejscach. Podczas zajęć Misie omawiały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przebywania na słońcu oraz kąpieli wodnych w morzu czy jeziorze. Wiedzą, że zabawy w gorących promieniach słońca, też mogą być niebezpieczne, więc należy posmarować się odpowiednim kremem, nosić nakrycie głowy, pić dużo wody i czasem odpocząć w cieniu. Poznawały także zasady bezpiecznych kąpieli wodnych. Dowiedziały się, co oznacza biała lub czerwona flaga wywieszona przy kąpielisku i kto czuwa nad bezpieczeństwem pływających osób. Wiedzą, że wolno kąpać się tylko w miejscach strzeżonych przez ratowników. Poznawały niebezpieczeństwa, które są konsekwencją nierozsądnego zachowania się w wodzie. Uczyły się zakazów: nie wolno skakać do wody w nieznanych miejscach, bawić się w przytapianie innych, spychać kogoś z materaca, kąpać się podczas burzy, a przede wszystkim samowolnie wchodzić do morza czy jeziora. Misie wspólnie wyciągnęły ważne wnioski: dzieci zawsze muszą przebywać w pobliżu rodziców, którzy podczas letnich zabaw, gwarantują im bezpieczeństwo i powinny informować rodziców o wszelkich zauważonych zagrożeniach.

Prowadzone zajęcia miały na celu uwrażliwienie dzieci na możliwość pojawienia się zagrożeń i niebezpieczeństw podczas wakacyjnych zabaw oraz kształtowanie ich umiejętności w zakresie przewidywania skutków niewłaściwych zachowań dzieci i innych osób.

Bezpieczne wakacje

Bezpiecznie! …w górach, nad morzem, nad jeziorem, w parku… Przygotuj swoje przedszkole na bezpieczne spędzanie czasu wolnego!

od Ewa Chylińska

do Ewa Chylińska