TANECZNYM KROKIEM

Wydarzenie dodał(a) Renata Szymańska

W naszym przedszkolu spotkań z ciekawymi ludźmi ciąg dalszy. Tym razem swoją obecnością zaszczyciła nas pani Joanna Maciejczyk – Morańska. Magister pedagogiki Akademii Świętokrzyskiej, założycielka Studio Dance Factory dyplomowany instruktor tańca współczesnego, sędzia Freestyle PTT, choreograf (główny choreograf wyborów miss woj. świętokrzyskiego 2007,2008), tancerka tańców latynoamerykańskich i kubańskich.Na swoim koncie posiada wiele mistrzowskich tytułów. Oprócz pracy w parze  pani Joanna szkoli młodszych tancerzy, którzy również zdobywali w swoich kategoriach wiekowych tytuły mistrzowskie. Na spotkanie z naszym gościem dzieciaki czekały z niecierpliwością, a gdy już się rozpoczęło wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści pani Asi o  swoich marzeniach zostania tancerką gdy była dzieckiem, o pierwszych krokach jakie stawiała na scenie, o ciężkiej pracy i wytrwałości, która to sprawiła ,że jej marzenie się spełniło. Podczas rozmowy wszystkim dopisywał dobry humor gdyż tancerka opowiadała również o niespodziewanych śmiesznych wypadkach na scenie. Dzieciaki również miały okazję obejrzeć puchary i  przymierzyć medale  wychowanków pani Asi otrzymane za osiągnięcia taneczne.Nasz gość przygotował także dla naszych maluchów niespodziankę. Była to zaproszona przez panią Asię mała tancerka Julia, która zatańczyła salsę. Dzieciaki z zachwytem oglądali występ, dziewczynkom aż oczka zabłysły na widok stroju w którym wystąpiła Julia. Zachwyt dzieciakó  dopełnił fakt, iż pani Asia poprosiła przedszkolaków o to, aby zostali sędziami i wystawili notę sędziowską i przyznali miejsce tancerce. Całemu spotkaniu towarzyszyła atmosfera zachwytu, radości i zadowolenia. Maluchy zainspirowani spotkaniem z tancerką już planują, że w przyszłości zostaną tancerzami.

Życzymy im aby to marzenie się spełniło.

Cele ogólne:

• popularyzacja sztuki tańca wśród dzieci,
  • zachęcanie do uczestniczenia w codziennej aktywności kulturalnej,
  • pojmowanie tańca jako sztuki,
  • odkrywanie możliwości rozwojowo-poznawczych dzieci oraz umacnianie wiry we własne siły,
  • przygotowanie do odbioru różnych form przekazu artystycznego,
  • rozwijanie aktywności twórczej i indywidualnych zainteresowań.

od Renata Szymańska

do Renata Szymańska