Święto Drzewa w "Akademii Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole

10.10.2016 r. już po raz kolejny obchodziliśmy w „Akademii Rozwoju” Święto Drzewa. Tegoroczna XIV edycja programu Święta Drzewa jest obchodzona pod hasłem „Święto Drzewa – wśród pól” i poświęcona jest roli zadrzewień i zakrzewień śródpolnych w ochronie różnorodności biologicznej i łagodzeniu skutków zmian klimatu na terenach rolniczych. Partnerem strategicznym są Lasy Państwowe. W związku z tym odwiedził nas pracownik Służby Leśnej, a mianowicie leśniczy – Pan Andrzej Chudzik, który zaznajomił nas z zawodem i charakterem pracy leśniczego. Ponadto Pan Andrzej wzbogacił naszą wiedzę na temat drzew i ich znaczenia dla środowiska, kształtował opiekuńczy stosunek do roślin oraz rozwijał wśród Przedszkolaków postawy proekologiczne. Na zakończenie spotkania Andrzej przekazał nam książeczki edukacyjne pt. „Ptaki lasów” oraz świerk do posadzenia, a to już trzecie drzewko, które zakorzeni się na naszym przedszkolnym placu. Wszystkie Przedszkolaki udały się na plac, gdzie wspólnie z panem leśniczym posadziliśmy drzewko. I niechaj każdy zapamięta te bardzo proste słowa: Sadźmy drzewa, bo tak trzeba:) Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za udział w tegorocznym Święcie Drzewa oraz za ofiarowanie nam drzewka. Po spotkaniu Przedszkolaki przystroiły przedszkolne drzewko jesiennymi listkami, które każda z grup przygotowała specjalnie na Święto Drzewa.

od Agnieszka Przedszkole

do Agnieszka Przedszkole