Wycieczka do Sarbinowa

Wydarzenie dodał(a) Karolina Sławińska

Grupa Biedronek z Przedszkola nr 12 w Koszalinie wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Sarbinowa, a dokładnie do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej, by uczestniczyć w zajęciach pt. „Bliżej Morza Bałtyckiego”. Dzieci brały udział w różnego rodzaju aktywnościach oraz korzystały z pokoi interaktywnych. Na początku przedszkolaki zapoznały się z mapą fizyczną naszego morza. Na tablicy interaktywnej pani pokazała nam zdjęcia zwierząt, które możemy spotkać nad morzem, chętnie odpowiadaliśmy na zadawane nam pytania, wiemy jak powinniśmy zachowywać się na plaży. Na zakończenie tej części obejrzeliśmy krótką bajkę o Mikołajku, który znalazł piękny bursztyn. Potem wszyscy przystąpiliśmy do współpracy, razem wykonaliśmy wielki plakat nadmorskiego środowiska ze wszystkimi jego elementami, który zdobi teraz hol w naszym przedszkolu. W nagrodę za pięknie wykonaną pracę miło spędziliśmy czas w pokojach interaktywnych na grach zespołowych. Spotkanie zakończyliśmy poszukiwaniem skarbów na plaży oraz spacerem na promenadzie. Dziękujemy za miło i pożytecznie spędzony czas.

od Karolina Sławińska

do Karolina Sławińska