Przedszkole nr 15 obchodziło "Święto Przedszkolaka"

Wydarzenie dodał(a) Renata Jurczyk

Przedszkole nr 15 obchodziło „Święto  Przedszkolaka” razem ze swoim ulubionym bohaterem Kubusiem Puchatkiem

W dniu 14 października w Przedszkolu nr 15 w Rybniku, odbyło jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przedszkola -  Święto Przedszkolaka. W tym dniu świętowali zarówno przedszkolacy i pracownicy przedszkola. Obchodzone były takie wydarzenia jak:  „Pasowanie na Przedszkolaka” , „Dzień Edukacji Narodowej” , a że w tym dniu przypada również rocznica wydania książki A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”, dzieci obchodziły także urodziny Kubusia Puchatka. W najmłodszych grupach: „Leśnych Jeżyków” oraz „Tropicieli Bajek” nowe dzieci, zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Prezentowały swoje umiejętności oraz wykonywały różne zadania. Wśród nich znalazły się: piosenki, wiersze, ćwiczenia ruchowe, a także zagadki słuchowe pt. „Jaka to bajka”, będące wyrazem zachęcenia dzieci do słuchania i wspólnego czytania z rodzicami bajek. Rodzice dowiedzieli się o walorach edukacyjnych głośnego czytania dzieciom w ramach projektu Cała Polska Czyta Dzieciom. Pingwinki - najstarsza grupa w przedszkolu zaprezentowała się  z pomocą swego przewodnika Krasnala Radusia krótką inscenizacją o swoich przygodach w przedszkolu i o tym czego się już nauczyły i zatańczyły swój taniec Pingwina do melodii Zorba. Po uroczystym pasowaniu nowych przedszkolaków przez panią dyrektor Renatę Jurczyk, dzieci stworzyły urodzinowy tort dla Kubusia Puchatka w postaci książki. Kubuś Puchatek świętował swoje urodziny razem z przedszkolakami, czytał dzieciom bajki i bawił się z nimi, Na koniec dzieci zaśpiewały Kubusiowi „Sto lat” i otrzymały od niego zdrowy upominek- jabłuszko  oraz miłą niespodziankę – bańki mydlane. Rodzice naszego przedszkola również zaangażowali się w to szczególne wydarzenie przygotowując smaczne wypieki i pomagając w czasie całej uroczystości.

od Renata Jurczyk

do Renata Jurczyk