Dzień Zdrowej Żyności w Publicznym Przedszkolu w Sulbinach

Wydarzenie dodał(a) Renata Janisiewicz

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulbinach w dniu 25 listopada 2015 r. brały udział w Dniu zdrowej żywności.

Stąd też dla wszystkich dzieci odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez panią intendentkę naszego przedszkola dotyczące zdrowego i wartościowego odżywiania. Dzieci swoją edukację zdrowotną rozpoczęły od poznania Piramidy Żywienia, gdzie wyodrębniały grupy produktów spożywczych i poznawały, które z nich powinny znaleźć się w ich codziennej diecie. Następnie układaliśmy zdrowy jadłospis na jeden dzień żywieniowy oraz słuchaliśmy bajki o zdrowym odżywianiu.

Dużą atrakcją tego dnia było także oglądanie bajki pt. „Tomek i Tula- sałatka owocowa”. Bajka dała nam wskazówki do dalszej pracy, gdyż następnie wszystkie dzieci zabrały się za przygotowywanie szaszłyków i sałatki owocowej, którą wszystkie dzieci jadły z ogromnym apetytem.

Mamy nadzieje, że nasze dzieci przekonały się, jak należy odżywiać się,aby być zdrowymi, silnymi i uśmiechniętymi przedszkolakami. Dzień ten był także elementem naszego wewnątrzprzedszkolnego konkursu pt. „Układamy Piramidę Żywienia”

od Renata Janisiewicz

do Renata Janisiewicz