II Przegląd Małych Form Teatralnych "W Krainie Bajki"

Wydarzenie dodał(a) Anna Pederska

Już po raz drugi w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Jaworznie odbył się międzygrupowy konkurs teatralny pod hasłem „W Krainie Bajki”. Tradycyjnie zorganizowały go nauczycielki: A. Pederska, M. Stolarczyk, J. Łęgowska i po raz pierwszy A. Kowalczyk. W konkursowe szranki stanęły cztery amatorskie grupy teatralne z naszego przedszkola, które z zaangażowaniem w barwnych strojach, przedstawiły takie bajki, jak: „Awantura w kuchni”, „Trzy świnki”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Bajeczka o pawiu, który przechodził przez jezdnię”. Występom bacznie przyglądało się jury w składzie: Mariola Migacz, wicedyrektor ZS nr 3, Ewa Kulikowska instruktor teatralny MDK w Szczakowej oraz Barbara Tabor, nauczyciel nauczania początkowego ZS nr 3.W oczekiwaniu na werdykt, zebrana widownia, mogła zdobyć słodkie nagrody odgadując zagadki o teatrze. Miłym przerywnikiem były też zabawy ze śpiewem dobrze znane wszystkim przedszkolakom już od pierwszych wybrzmiałych taktów. Kulminacją dnia było ogłoszenie wyników, na które z niecierpliwością czekali wszyscy mali konkursowicze. Przewodnicząca jury, Barbara Tabor odczytała wyniki. W tej edycji konkursu I miejsce zdobyły Pszczółki za brawurową interpretację bajki „Trzy świnki”, II miejsce - Kubusie za współczesną aranżację bajki „Księżniczka na ziarnku grochu”, III miejsce - Biedroneczki za edukacyjną „Bajeczkę o pawiu, który przechodził przez jezdnię”; wyróżnienie otrzymały Wesołe Krasnalki za odegranie bajki pt. „Awantura w kuchni”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Podziękowania otrzymali również nauczyciele, dzięki zaangażowaniu których, mogliśmy podziwiać piękne przedstawienia. Specjalne podziękowania należą się również sponsorom.
Tego dnia dobrze się bawiliśmy, dzięki zapałowi małych aktorów, wszystkich nauczycieli z naszego przedszkola. Był to naprawdę wyjątkowy dzień.

od Anna Pederska

do Anna Pederska