Przedstawiciele firmy EkoLider w przedszkolu w Sulbinach

Wydarzenie dodał(a) Renata Janisiewicz

Dnia 23 kwietnia 2015r. w ramach projektu "Poszukiwacze Przygód" - Mały Ekolog, do Publicznego Przedszkola w Sulbinach zawitali pracownicy firmy „EkoLider”. Głównym celem tej wizyty było kształtowanie wśród najmłodszych umiejętności ochrony środowiska, a w szczególności segregowania odpadów oraz ukazania znaczenia segregacji dla naszego środowiska.
Pani Anna Cmiel przedstawiciel firmy „EkoLider” przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla wychowanków przedszkola. Dzieci dowiedziały się co się dzieje z odpadami, co można odzyskać z plastiku, gdzie trafiają butelki? Jednak największą atrakcją tego dnia były dwie śmieciarki, do których dzieci mogły wsiąść i dokładnie je obejrzeć, aby następnie zobaczyć je przy pracy.  Zrobiło to na podopiecznych przedszkola ogromne wrażenie. Na koniec spotkania maluchy otrzymały słodką niespodziankę ufundowaną przez firmę. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków. Miejmy nadzieję, że prawidłowe nawyki dotyczące segregacji odpadów na dobre zagoszczą w ich domach.

Mały Przyrodnik

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wychowania dla poszanowania roślin i zwierząt.

od Renata Janisiewicz

do Renata Janisiewicz