"Pójdźmy wszyscy do stajenki..."

Wydarzenie dodał(a) Maria Barbara Skrodzka

„Jak dobrze, że są święta, które godzą wszystkich,
Kiedy ludzie i zwierzęta są nam drodzy, bliscy.
Jak dobrze, że są święta i życzenia miłe,
Aby każdy rok pamiętał te cudowne chwile.

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu każdego roku jest wyjątkowa. W poszczególnych grupach odbywały się spotkania z rodzicami. W grupie V (u pięciolatków) dzieci z dużym zaangażowaniem i wzruszeniem przedstawiały dla zaproszonych rodziców Jasełka pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Po jasełkach dzieci z rodzicami przy śpiewie kolęd wykonały świąteczna kartkę. Do drzwi przedszkolaków zapukał też św. Mikołaj, który przyniósł dzieciakom drobne prezenty.
W trakcie świątecznych spotkań zarówno dzieciom jak i rodzicom oraz przybyłym gościom towarzyszyło wzruszenie, pojawiał się uśmiech, a nawet i łzy. Na koniec świątecznych spotkań wszyscy składali sobie nawzajem serdeczne życzenia: WESOŁYCH ŚWIĄT!
11 grudnia grupa V uczestniczyła także w świątecznym spotkaniu Zarządu Oddziału i prezesów ognisk ZNP w Łomży, podczas którego odbyła się oddziałowa Wigilia. Pięciolatki zaprezentowały dla nauczycieli Jasełka wprowadzając wszystkich w uroczysty, świąteczny nastrój.

od Maria Barbara Skrodzka

do Maria Barbara Skrodzka