Przedszkolak widzem i aktorem

Wydarzenie dodał(a) Anna Pederska

W dniu 12 grudnia dzieci z grupy Kubusia Puchatka z Przedszkola Miejskiego Nr 3 miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne wystawiane na scenie Miejskiego Domu Kultury w Szczakowej. Był to spektakl pt: Mrok boi się ciemności według opowiadania Doroty Krupińskiej, mieszkanki naszego miasta w wykonaniu aktorów grupy teatralnej Bajdurka, reżyserii Ewy Kulikowskiej, opiekuna prowadzącego grupę. Starszaki z zapartym tchem śledziły przygodę dziewczynki, która rozmawiała z Mrokiem. Bohaterkę bajki grała ich koleżanka z grupy Ania, która korzysta z zajęć teatralnych prowadzonych na terenie Domu Kultury. Widowisko nie tylko przykuło uwagę młodych widzów scenografią, oprawą muzyczną spektaklu ale także ciekawym scenariuszem i efektownymi lalkami. Dzięki temu pozwolilo dzieciom zyskać nowe doświadczenia tetralne. Starszaki wyraziły swoje wrażenia i spostrzeżenia z spektaklu w pracach plastycznych, które wykonały po powrocie do przedszkola. Były one barwne, pełne szczegółów i zaskakujących postaci. Natomiast naszej Ani zabawa w teatr pozwoliła odkryć swoje możliwości i umiejętności, pokonać słabość, lęk, niesmiałość. Na pewno oglądane przez przedszkolaków przedstawienie w roli głównej ze swoją koleżanką - małą aktorką na zawsze zapadnie w ich pamięci. Pani Ewo bardzo dziękujemy!

od Anna Pederska

do Anna Pederska