Poznajemy historię elbląskich tramwajów

Wydarzenie dodał(a) Anna Piotrowska

Od wczoraj zamawialiśmy pogodę – byle nie padało…no i udało się…mimo niskiej temperatury udaliśmy się spacerkiem do Elbląskiej Zajezdni Tramwajowej. Tam czekał na nas p. Marek – motorniczy z 30-letnim stażem. Zaprosił nas na halę, gdzie tramwaje „odpoczywają”, są naprawiane, udoskonalane. Opowiadał niezwykłe historie, którymi zaciekawił dzieci. Mieliśmy okazję poznać warsztat, gdzie odbywają się najtrudniejsze naprawy; tam mieliśmy okazję, by zobaczyć sprzęt nawet z 1902r., który ciągle służy. Kolejną ciekawostką był 2 tramwaje do zadań specjalnych - odśnieżacz i szczotkarz, które rzadko spotkamy za dnia - one wyłaniają się z zajezdni, kiedy smacznie śpimy. Wisienką na torcie była; PRZEJAŻDŻKA 53-LETNIM TRAMWAJEM, którym kierował p. Marek. Objechaliśmy kawałek miasta – zwiedziliśmy osiedle Nad Jarem i z pętli dotarliśmy do przystanku przy kinie Światowid skąd udaliśmy się do naszego przedszkola. Dzieci wręczyły na ręce p. Marka podziękowanie oraz album, jak wyglądają tramwaje w oczach małego dziecka. Serdecznie dziękujemy p. Markowi za wspaniałą żywą lekcję historii dotyczącej elbląskich tramwajów i korzystając z okazji zbliżającego się Święta kolejarza/motorniczego życzymy kolejnych lat w zdrowiu i uśmiechu. A p. Agnieszce składamy duuuże DZIĘKUJĘ za pomoc w zorganizowaniu tego wyjścia.

od Anna Piotrowska

do Anna Piotrowska