Bawię się i jestem bezpieczny

Wydarzenie dodał(a) Anna Pederska

12 listopada w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Jaworznie gościli Funkcjonariusze Straży Miejskiej. Strażnicy przeprowadzili w każdej grupie wiekowej ciekawe zajęcia edukacyjne dopasowane do poziomu rozwoju dzieci, poruszające tematy: bezpiecznej drogi do przedszkola, zagrożeń czyhających na dzieci w domu i miejscach publicznych jak również bezpiecznych zachowań w kontaktach z obcymi. Pracownicy Straży Miejskiej w Jaworznie byli świetnie przygotowani, mieli ze sobą ilustracje przedstawiające dzieciom jak zachowywać się w wielu trudnych sytuacjach w różnych miejscach, jak podjąć właściwą decyzję aby bawić się bezpiecznie i kogo prosić o pomoc  w razie jakiegokolwiek zagrożenia. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wygląda mundur i kamizelka odblaskowa funkcjonariusza a także jego podstawowe wyposażenie: kajdanki, wielofunkcyjna pałka obronna, tarcza do zatrzymywania pojazdów, ręczny miotacz gazu.Spotkania przebiegały w miłej atmosferze.Starszaki- Kubusie Puchatki bardzo dobrze odpowiadały na pytania dotyczące bezpiecznego zachowania się w domu, na ulicy i podwórku za co zostały pochwalone przez zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z numerem alarmowym do Straży Miejskiej, sytuacjami przedstawiającymi zagrożenia w różnych miejscach i oglądały samochody służbowe strażników. Wchodziły do wnętrz pojazdów, sprawdzały pod opieką funkcjonariuszy jak działa sygnał alarmowy w co wyposażone są takie pojazdy.Spotkanie takie przybliża przedszkolakom prace funkcjonariuszy, którzy dbają o bezpieczeństwo publiczne, porządek oraz zapewniają spokój mieszkańcom miasta, a także uczy ich zasad bezpieczeństwa czyli odpowiedniego zachowania się na drodze, placu zabaw,  w przedszkolu i w domu.Dzieci z naszego przedszkola nie zapomniały szczerze podziękować pracownikom Straży Miejskiej za pouczające spotkanie.

od Anna Pederska

do Anna Pederska