Deszczolandia

Wydarzenie dodał(a) Alicja Trybała-Wawryków

W czasie deszczu dzieci się nudzą…, ale wcale nie muszą, co w piątek 24 października udowodniły maluszki z Przedszkola nr 22 w Koszalinie. Przebrane za niebieskie deszczowe kropelki, wybrały się w wyobraźni do Deszczolandii, gdzie czekały na nie wesołe niespodzianki. Zabawa zaczęła się delikatną mżawką rozpylaną ze spryskiwacza, co wywołało wśród dzieci dużo radości. Następnie przedszkolaki zatańczyły deszczowy taniec integracyjny, po którym miał miejsce niezwykły eksperyment. Dzięki doświadczeniu z gotującą się wodą i schłodzonym lusterkiem dzieci na własne oczy zobaczyły, jak powstaje deszcz, odkrywając tym samym jedną z największych tajemnic przyrody. W dalszej kolejności maluszki wysłuchały odgłosów deszczu o różnej intensywności, po czym próbowały naśladować je, wykorzystując gazety, worki foliowe i kubeczki po jogurtach. Każdy grał tak, jak podpowiadała mu wyobraźnia, dając tym samym piękny, jesienny koncert. Nie mniej emocji wywołał taniec chmurek do Preludium e-moll F. Chopina, podczas którego przedszkolaki manipulowały szyfonowymi chustkami, wyrażając w ten sposób charakter wysłuchanego utworu. Na zakończenie każde dziecko wykonało techniką „mokre w mokrym” deszczowy obrazek, przedstawiający bajkowe, kolorowe kropelki. Ten  dzień choć deszczowy, wywołał wiele pozytywnych emocji i wyraźnie rozbudził pokłady dziecięcej kreatywności.

od Alicja Trybała-Wawryków

do Alicja Trybała-Wawryków