XI Przegląd Piosenki Przedszkolnej w Kostrzynie nad Odrą

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Strof

We wtorek, 21 października ECS „Kręgielnia” wypełniło się po same brzegi, miłośnikami piosenek w wykonaniu dzieci, a to za sprawą XI Przeglądu Piosenki Przedszkolnej organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników. Celem Przeglądu, jak co roku była aktywizacja kulturalna środowisk dziecięcych, przedszkolnych, promowanie wartości wychowania przedszkolnego w środowisku, integrowanie środowisk przedszkolnych na terenie miasta, promowanie dziecięcej działalności estradowej, przełamywanie własnych obaw i lęków związanych z występami przed publicznością. W Przeglądzie wzięły udział 5 i 6- latki z kostrzyńskich Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych nr 2 i nr 4. Występy małych wokalistów, poprzedzone zostały pokazem par tanecznych przygotowanych przez p. Macieja Makowskiego ze Szkoły Tańca p. Marka Rokita. Wśród tancerzy, znalazła się absolwentka naszego przedszkola- Julia Podgórska tańcząca z Michałem Jaworskim, oraz nasi obecni wychowankowie Otylia Rymaszewska i Filip Podgórski, Aleksandra Sienkiewicz tańcząca z Tymoteuszem Siemiernik, Justyna Pruchnik w parze z Tomaszem Ulatowskim. Tancerze zaprezentowali się w następujących tańcach: walc angielski, tango, quickstep, samba, rumba,  polka, cha- cha i jive.

Przedszkola i Oddziały przedszkolne reprezentowali:

Przedszkole Miejskie nr 1 „Pod Topolą” – Szymon Maciejewski, Piotr Kopacki, Wiktoria Nadbrzeżna, Gabriel Drahynicz

Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników –  Agatka Chodorowska, Adam Bartkowiak, Wiktor Krawczyński

Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki” – Amelia Warloch, Martyna Łakomska, Anna Bukowska

Przedszkole Miejskie nr 4 „Bajka” – Milena Szandurska, Nikola Antoniewicz

Niepubliczne Przedszkole nr 1 „Mali Europejczycy”- Miriam Kopeć, Oliwier Kurpiel, Nikola Drążkowska, Maria Grabowska

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2– Oliwia Tracz, Grzegorz Bulanowski

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4 – Alicja Jasek, Oliwia Małysz

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi - Andrzejowi Kuntowi, za obecność w tym ważnym dla Przedszkolaków dniu i sponsorowanie nagród, dla uczestników XI Przeglądu Piosenki Przedszkolnej.

Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za tak solidne przygotowanie dzieci do występów, pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu dziecięcych talentów.

PM 2

od Elżbieta Strof