"Psia edukacja" w Przedszkolu Nr 15 w Rybniku

Wydarzenie dodał(a) Renata Jurczyk

24 września po raz drugi do naszego przedszkola przyjechał szczególny gość – pies Largo z Programu edukacyjnego „Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko”. Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki niemu już ponad 11 000 dzieci dowiedziało się co robić, aby kontakt z psem był bezpieczny. Podczas zajęć dzieci nauczyły się nawiązywania kontaktów z psem oraz przyjmowania prawidłowej postawy tzw. „żółwika” gdy zostaną zaatakowane przez agresywnego psa. Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest mowa ciała psa, jak rozpoznać jego nastrój: strach, agresja, chęć zabawy, w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa. Ratownicy opowiedzieli dzieciom o czym należy pamiętać idąc z pieskiem na spacer i jak bezpiecznie się z nim bawić, karmić. Wszystkie dzieci były zachwycone gdy mogły przywitać się z Largo i poczęstować  go jego przysmakiem, pogłaskać, przytulić się. Zaprezentowany program zajęć był bardzo ciekawy i prowadzony w sposób profesjonalny. Przedszkolaki chętnie i aktywnie brały udział w zabawach z psem, nawet te, które na początku trochę się bały, później z radością głaskały pieska Largo. Na zakończenie zajęć każda z grup przygotowała plakat „Przyjaciel psa pamięta o…”, oraz otrzymały ulotkę z najważniejszymi informacjami. Dzięki temu dzieci zapamiętają co robić, aby kontakt z psem był bezpieczny. Przedszkolaki już teraz czekają na kolejne spotkanie z psem Largo  podczas programu edukacyjnego „Largo uczy udzielania pierwszej pomocy”.

od Renata Jurczyk

do Renata Jurczyk