Wycieczka czterolatków na skrzyżowanie

Wydarzenie dodał(a) anetta ślusarz

Grupa czterolatków przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa pt. „Bezpieczna Droga Do Szkoły i  Przedszkola”. Dzieci pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę  na skrzyżowanie. Dzieci utrwaliły sobie zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, podstawowe zasady ruchu drogowego dla pieszych oraz poznane wcześniej znaki drogowe.
Aby wszystko to, o czym mówiliśmy, na dłużej utkwiło nam w pamięci i dbając o lepszą widzialność, szczególnie w okresie jesiennym, każde z dzieci otrzymało odblaskowe kamizelki.
Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym już od najmłodszych lat. Należy więc przygotować je do bezpiecznego zachowania się na drodze tak, aby unikały zagrożeń i nie powodowały ich swoim zachowaniem. Należy zawsze pamiętać, że są one jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa możliwe jest tylko przy wspólnym działaniu: rodziców, przedszkola i policji.

od anetta ślusarz

do anetta ślusarz