Garść wiadomości o pracy w księgarni

Wydarzenie dodał(a) Alina Gierun

FAN KULTURY jest jedna z licznych księgarni w naszym mieście, ale też położona najbliżej przesdszkola. Skorzystaliśmy z tej dogodności i wstapiliśmy tam z wizytą. Spotkanie było wcześniej umówione z właścicielem Panią Małgorzatą Chełmińską, która zaskoczyła nas wspaniałym przyjęciem. Przedszkolaki mogły nie tylko oglądać książki, czasopisma, płyty i inne akcesoria, ale miały okazję nauczyć się jak wybierać odpowiednia książkę i jak ją zakupić. To jednak nie wszystko. Pani Małgosia zaprosiła studentkę pedagogiki, która czytała wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Sprawdzianem uważnego słuchania utworów były konkursy dla grup "Wesołych figur", na które dzieci zostaly podzielone. Po wysłuchaniu wiersza "Na straganie", maluchy wybierały z wielkiego wiklinowego kosza, pełnego warzyw i owoców, bohaterów tego utworu. Radości i satysfakcji z wygranych było dużo. Dzieci sprawdziły się świetnie w quizie wiedzy literatury dziecięcej. W nagrodę zostały pasowane na czytelnika przez Panią Małgosię. Z wdzięczności zaśpiewaliśmy "Poleczkę wiosenną", by sezon na książki trwał cały rok. Usatysfakcjonowane przedszkolaki wyruszyły w drogę powrotną z pakietem bajkowych kolorowanek, naklejek, kazdy dostał piękny balon w kolorach metalicznych. Było superowo - stwierdziły dzieciaki . Przedszkole także wzbogaciło swoją biblioteczkę o zbiór książek "Poczytaj mi mamo" (w trzypaku). Warto, polecamy.

od Alina Gierun

do Alina Gierun