Spotkanie ze studentkami II roku pielęgniarstwa

Wydarzenie dodał(a) Dorota Perkowska

8 listopada starszaki odwiedziły PWSzZ w Koszalinie. Dzieci wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym ze studentami II roku Pielęgniarstwa.
6-latki musiały przejść najpierw ścieżkę zdrowia, podczas której wypełniały swoją kartę zdrowia. Przedszkolaki miały sprawdzany wzrok, były mierzone, ważone oraz miały obliczane BMI. Dzieci mierzyły też ciśnienie, puls oraz miały okazję poznać niektóre sposoby bandażowania. Ponadto przeszły instruktaż prawidłowego mycia rąk. Miały okazję posłuchać przez stetoskop bicia serca oraz pracy płuc zarówno u zdrowego, jak i chorego pacjenta. Przedszkolaki uczestniczyły też w krótkiej lekcji ratownictwa medycznego, gdzie uczyły się pomagać osobie, która straciła przytomność oraz podczas ataku epilepsji. Ćwiczyły też akcję ratowniczą ucząc się ucisków i oddechów ratowniczych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki.
Wszyscy byli zachwyceni tą wycieczką i jeszcze po powrocie do przedszkola wspominali wizytę w szkole. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Dorota Perkowska

od Dorota Perkowska