Koncert Świąteczny w Przedszkolu nr 15 w Rybniku

Wpis dodał(a) Renata Jurczyk

Koncert Świąteczny dla rodziców w Przedszkolu nr 15 w Rybniku.

„Wesoła nowina”  się rozchodzi na całym Osiedlu w Boguszowicach, gdyż przedszkolaki z Przedszkola nr 15 przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowania trwają już od połowy listopada, gdyż już wtedy ogłoszone zostały konkursy o tematyce świątecznej: odbył się ogólnopolski konkurs „Bombeczka” oraz konkurs dla rodziców i  dzieci „Najpiękniejszy Anioł Bożonarodzeniowy. Napływające do naszej placówki przepiękne prace świąteczne przypominały wszystkim o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. W atmosferze świątecznych piosenek, zapachu pieczonych przez dzieci pierniczków, kiermaszu, który przygotowali rodzice, a także napływających z zagranicy kartek świątecznych projektu eTwinning, w którym udział wzięły maluszki,  przedszkolaki przygotowywały się do największego dla nich wydarzenia jakim był „Koncert Świąteczny”. Na koncert, który odbył się 15 grudnia 2017roku  w Domu Kultury w Rybniku - Boguszowicach zaproszeni zostali najbliżsi z rodziny, emeryci, jak również  przyjaciele przedszkola.

Przy dźwiękach pianina, skrzypiec, dzwoneczków i gitary zaproszeni goście  wspólnie kolędowali z utalentowanymi absolwentami, rodzicami i przedszkolakami, a także personelem przedszkola.  Najstarsza grupa „Przyjaciele Zippiego” podczas koncertu pokazała wdzięk i talent podczas tańca z wstęgami do utworu „Alellujah”, a także  przygotowała piosenki świąteczne. Średniaki „Małe Misie” jako anioły z wysokiego nieba przystroiły choinkę świąteczną, zaś maluszki przedstawiły mini teatrzyk „W pracowni św. Mikołaja” i nauczyły wszystkich tego, aby dzielić się zabawkami. Dla Jezusa w żłobie cała sala zaśpiewała znane i nieznane kolędy wraz z p. Piotrem  oraz p. Sandrą . W koncercie świątecznym wystąpili również Wojtek i Bartek ze swoją mamą p. Martą  oraz absolwent przedszkola Filip , który zagrał kolędy na gitarze klasycznej.

Dzieci wyśpiewały rodzicom w j. angielskim życzenia „We wish you a Merry Christmas”, a personel przedszkola jako „Kolędnicy Wędrownicy”  rock and roll’ owym rytmem zakończył cały koncert. Przy wyjściu wszyscy częstowali się świątecznymi pierniczkami i cukierkami.

od Renata Jurczyk

do Renata Jurczyk