Biblioteczka przedszkolna w "Zaczarowany Wzgórzu Doroty"

Wpis dodał(a) Monika Szymska

Samorządowe Przedszkole nr 136 "Zaczarowane Wzgórze Doroty" w Krakowie wzięło udział w projekcie pod patronatem wydawnictwa Bliżej Przedszkola pt. "Książka (dla) Przedszkolaka". Głównym celem projektu jest upowszechnienie czytania u dzieci. Inicjatywa zorganizowania biblioteczki rozpoczęła się w listopadzie 2017 r. Został stworzony regulamin korzystania z wypożyczalni określający zasady dla czytelników. Brzmi on następująco:

1. Możesz wypożyczyć lub przynieść swoją książeczkę.
2. Aby wypożyczyć książeczkę poproś mamę lub tatę o wpisanie się do zeszytu.
3. Książeczkę możesz wypożyczyć na okres 1 tygodnia.
4. Jeśli masz niepotrzebne książeczki przynieś je, aby inne dzieci mogły skorzystać. Przyniesioną książeczkę pozostaw na półeczce.

Idea przedszkolnej biblioteczki cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców. Opiekunowie naszych przedszkolaków aktywnie przyczyniają się do powiększenia księgozbiorów oraz czynnie uczestniczą w korzystaniu z nich. W najbliższym czasie dzieciaki czeka wycieczka do biblioteki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 35 w Krakowie dla dalszego pogłębiania czytelnictwa.

Razem z ruszającym projektem nasza placówka uczestniczy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", jak również w ramach wolontariatu uczniowie z gimnazjum (raz w tygodniu) czytają w grupach przedszkolnych wybrane bajki i prowadzą rozmowy o wartości literatury w życiu ludzi.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Monika Szymska

do Monika Szymska