Rozśpiewane Zuchy z ełckiego Światełka na konkursie Pieśni Patriotycznej

Wpis dodał(a) Małgorzata Raczkowska

2 listopada Rozśpiewane Zuchy z naszego Światełka wzięły udział w konkursie X Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez Ełckie Centrum Kultury z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na scenie wystąpiło 71 reprezentantów szkół i przedszkoli. W skład naszego zespołu weszły dziewczynki z grupy „Misiów”: Wiktoria i Helenka oraz trójka dzieci z „Iskierek”: Maja, Iga i Kuba. Dzieci zaprezentowały się w powstańczym hymnie Batalionu Parasol - „Pałacyk Michla”. Do konkursu zespół przygotowały nauczycielki: Monika Lipińska, która na scenie akompaniowała dzieciom na pianinie oraz Małgorzata Raczkowska. Rozśpiewane Zuchy wypadły świetnie! W piątek idziemy po odbiór nagrody. Tego typu imprezy organizowane są w naszym mieście od wielu lat. Kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które miały ogromny wpływ na losy naszej Ojczyzny, to dla dzieci świetna lekcja patriotyzmu.

06.11.2017 r.

od Małgorzata Raczkowska