Święto Roweru - "Akademia Rozwoju"

Wpis dodał(a) Agnieszka Przedszkole

24.10.2017 r. już po raz drugi obchodziliśmy w „Akademii Rozwoju” Święto Roweru.

Celem tegoż święta było poszerzenie wiedzy na temat rowerów, zapoznanie dzieci z historią powstania roweru, z jego budową, rodzajami rowerów oraz wzbogacenie wiedzy Przedszkolaków na temat zasad bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem. Dzieci obejrzały sobie zdjęcia rowerów dawniej i dziś, starały się nazwać części z jakich składa się rower, wzięły udział w zabawie ruchowo-naśladowczej pt. „Wyścig rowerowy”, wysłuchały wiersza W. Scisłowskiego pt. „Rower”, a także omówiły wyposażenie rowerzysty w oparciu o ilustracje. Ponadto Przedszkolaki wzięły udział w wyścigu kółek oraz w zabawie słuchowej pt. „Dzwonek rowerzysty”. Oczywiście nie mogło zabraknąć dziś zabawy pt. „Jedzie rowerek”. Dzieci zagrały także w grę-ściankę z zagadkami pt. „Wyścig rowerowy”. Po bardzo interesujących zajęciach odbyło się spotkanie z miłośnikami rowerów. Tego dnia ponownie odwiedzili nas pasjonaci jednośladów z grupy Shimano XtraBike – Pan Robert i pan Wojtek. Panowie starali się zarazić nas rowerowym bakcylem. I udało im się to bardzo skutecznie. Otóż Przedszkolaki mogły zobaczyć prawdziwe stroje rowerowe, a co najważniejsze rowery sportowe. Pan Robert przygotował dla nas prezentację i film z których to mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat rowerów. Panowie przywieźli także ze sobą specjalny stacjonarny rower, na którym dzieci mogły sprawdzić swoją szybkość. Serdecznie dziękujemy Panom za to spotkanie, które urozmaicili gadżetami i mamy nadzieję, że za rok będziemy obchodzić wspólnie III Święto Roweru :).

Red. A.P.

od Agnieszka Przedszkole