"Puchatki" z Miejskiego Przedszkola "Bajka" w Ełku wiedzą jak dbać o zęby

Wpis dodał(a) Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

Wszystkie dzieci wiedzą, że o zęby należy dbać oraz jak to robić, jednak edukacji profilaktycznej nigdy dość, dlatego też przedszkolaki z grupy Puchatki odwiedziła pani Elwira Martyniuk, stomatolog a zarazem nauczyciel w Szkole Policealnej w Ełku. Przybyła ona wraz ze swymi uczennicami, które pragną w przyszłości zostać higienistkami dentystycznymi.

Panie przeprowadziły z dziećmi prozdrowotne zajęcia, które dotyczyły higieny jamy ustnej i prawidłowego szczotkowania zębów. Zajęcia były bardzo ciekawe, wychowankowie chętnie uczestniczyli we wszystkich sytuacjach edukacyjnych, jakie im zaproponowano. Zanim rozpoczęto zabawę panie wyjaśniły na czym polega praca higienistek dentystycznych, ponieważ przedszkolaki były bardzo tego ciekawe.

Goście zaprezentowali dzieciom na modelu szczęki prawidłowy sposób szczotkowania zębów, następnie każdy miał możliwość sprawdzenia swoich sił w tej, jakże ważnej, czynności. Pani Elwira była dumna z przedszkolaków, że tak dokładnie wykonywali to zadanie. Kolejne zadanie również okazało się proste dla przedszkolaków, ponieważ doskonale wiedzieli jak powinna wyglądać dieta, by mieć zdrowe żabki i kości. Chętnie dzieliły się wiedzą na te temat, jaką już posiadały.

W celu przybliżenia i zaprzyjaźnienia dzieci ze stomatologiem oraz zmniejszenia lęku przed wizytami w gabinecie dentystycznym pani Elwira pokazał strój oraz narzędzia dentystyczne jakich używa.

Podczas zajęć nie zabrakło zagadek słownych dotyczących higieny. Okazało się, że dzieci rewelacyjnie z nimi sobie poradziły podając poprawne odpowiedzi na każdą z nich. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie z uczennicami wzięli udział w zabawie ruchowej przy bardzo dobrze znanej wszystkim piosence "Szczotka, pasta...".

W podziękowaniu za dobrą zabawę, podczas której z twarzy wychowanków i gości nie "schodził" uśmiech dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Przedszkolaki pięknie podziękowały paniom i wręczyły w zamian dyplom "Przyjaciela Przedszkola".

od Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

do Aneta Niedźwiedzka - Godlewska