Święto Drzewa - "Akademia Rozwoju"

Wpis dodał(a) Agnieszka Przedszkole

11.10.2017 r. obchodziliśmy w „Akademii Rozwoju” Święto Drzewa. Celem naszych zajęć było wzbogacenie wiadomości na temat drzew i ich znaczenia w środowisku, kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin  oraz rozwijanie postaw proekologicznych. Na początku zajęć omówiliśmy sobie z jakich części składa się drzewo, określaliśmy, które części rosną nad ziemią, a które pod ziemią. Przedszkolaki wysłuchały wiersza R. Pisarskiego pt. „Zielone serce” z którego dowiedzieliśmy się, że nie należy okaleczać i niszczyć drzew, gdyż są one „zielonymi płucami” naszej planety. Obejrzeliśmy sobie także przepiękne drzewka wykonane przez dzieci. Wzięliśmy udział w zabawie poszukiwawczej pt. „Gdzie jesteś kasztanku?” Nasze zadanie polegało na odnalezieniu malutkiego kasztanka według instrukcji. Oczywiście nie mogło dziś zabraknąć aktywnego słuchania muzyki i naszych ulubionych ”Kasztanków”. Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy sympatycznego chrząszcza, który mieszka w starych drzewach, a najlepiej czuje się w zielonych korytarzach. Przedszkolaki zagrały w grę podczas której należało przeprowadzić pachnicę dębową przez drzewka, co nie było takie proste. Na zakończenie odwiedził nas Pan Michał Girtler, który jest leśniczym. Pan Michał zapoznał nas ze swoją pracą, opowiedział nam o zasadach zachowania się w lesie, o drzewach tam występujących, a także o mieszkańcach lasu. Pan leśniczy zaprezentował nam akcesoria, które wykorzystuje w swojej pracy. Powiemy Wam, że cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród Przedszkolaków. Na zakończenie razem z Panem Michałem posadziliśmy modrzew w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dziękujemy Panu Michałowi za miłe i pouczające spotkanie oraz za przepiękne książeczki o grzybach. Po dzisiejszej uroczystości pamiętajmy wszyscy: Sadźmy drzewa, bo tak trzeba. Ziemia nam za to podziękuje i zielonego buziaczka nam podaruje.

Red: A.P.

od Agnieszka Przedszkole