PIĘKNA LEKCJA PATRIOTYZMU MAŁYCH SKRZATÓW

Wpis dodał(a) Anna Kluska

3 latki z grupy Skrzaty Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie przygotowując świąteczne kartki z życzeniami juz tradycyjnie wzięły udział w V edycji  Projektu

Serce za Odwagę.

Dzieci przygotowały kartki świąteczne dla kombatantów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. W ten symboliczny sposób złożyły podziękowanie za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny, oddały  hołd osobom, dzięki którym na co dzień mogą bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i zdobywać wiedzę i rosnąć w ramionach ukochanych rodziców.

Jak co roku  kartki świąteczne trafiły do Powstańców warszawskich i Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, żyjących w Polsce, na Ukrainie, Litwie i Białorusi. Byliśmy jedną z 240 placówek z 4 krajów, wspólnie udało się stworzyć ponad 8000 kartek!

Akcja Serce za Odwagę łączy pokolenia i potrafi wzruszyć.

Do naszego przedszkola zadzwonił syn 95 letniego kombatanta ze Słupska. To była szczególnie wzruszająca rozmowa, która pokazała nam, jak ważne jest nasze zaangażowanie i ile znaczy pamięć i wdzięczność najmłodszego pokolenia.

Chwilę później otrzymaliśmy wzruszający list od  Pani Jadwigi.

Słowa Sanitariuszki z Warszawy: "Wasze kartki są żywym dowodem, że ktoś o Nas pamięta. Ważna jest pamięć o Nas, ważne jest, by nigdy nie zniknęła, by kolejne pokolenia mogły szerzyć dziedzictwo patriotyzmu. Życzę Wam i Waszym bliskim byście nigdy nie usieli podejmować trudnych decyzji, jak My" to dla nas i naszych rodziców ogromny zaszczyt, ale  i zobowiązanie na przyszłość. Korespondujemy z naszą Panią Jadwigą, pokazujemy na zdjęciach naszą przedszkolną codzienność, a wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy świąteczną paczkę dla naszej Sanitariuszki, w której przekazaliśmy również materiały o naszym regionie,  jego historii i  tradycjach.

Już teraz uczymy się doceniać  siebie nawzajem i to, ze możemy chodzić do Przedszkola. Skrzaty , choć dopiero 3 letnie z ogromnym zaangażowaniem brały udział w kolejnej już edycji Międzynarodowego Projektu  PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA. Uczymy się wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej, w naszej sali stworzyliśmy kącik Patriotyczny, obchodzimy Święta Narodowe .

W ramach tego pięknego Projektu przy współpracy kolegów i koleżanek z innych grup przedszkolnych, pomocy  naszych kochanych rodziców, dziadków oraz współpracy z  instytucjami lokalnymi  zrealizowaliśmy wiele ciekawych zadań, stajemy się małymi Patriotami.

Nasi rodzice wspierając nas w różnych akcjach charytatywnych na rzecz zwierząt, osób chorych i potrzebujących od najmłodszych lat kształtują w nas postawy prospołeczne, będącą elementem patriotyzmu.

Pani Jadwigo, poznać Panią  to zaszczyt, a taka niezwykła znajomość to dla dzieci piękna lekcja patriotyzmu.

od Anna Kluska

do Anna Kluska