ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW - Przedszkole Samorządowe nr 31 w Białymstoku

Wpis dodał(a) EWA KALINOWSKA

Przedszkole Samorządowe nr 31 w Białymstoku podjęło inicjatywę wzięcia udziału w zbiórce darów - karmy dla psów ze schroniska. W przedszkolu zorganizowana została akcja dla Białostockiego Schroniska dla Zwierząt. Pierwszym krokiem było odwiedzenie przez nauczycielkę schroniska i skontaktowanie się z pracownikami w celu zebrania informacji na temat potrzeb schroniska. Kolejnym krokiem było wykonanie plakatów, w celu wywieszenia informacji dla rodziców oraz wykonanie kolorowanek dla dzieci z informacją akcji.

Rodzice z dziećmi oraz pracownicy przynosili karmę dla psów. 17 lutego 2021 roku zebrane rzeczy zostały zawiezione przez Ewę Kalinowską do schroniska przy ul. Dolistowskiej 2 i przekazane pracownikom.

Akcje charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Pomoc innym uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych...), integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

od EWA KALINOWSKA

do EWA KALINOWSKA