Skrzaty poznają dni tygodnia w Pedagogice daltońskiej

Wpis dodał(a) Anna Kluska

Zachęcamy Was drodzy rodzice, abyście w domowych warunkach wprowadzali i kontynuowali Pedagogikę planu daltońskiego.

Jednym z jej elementów jest wizualizacja dni tygodnia, dzięki której dzieci zdobywają umiejętność ich identyfikowania i nazwania. Można ją łatwo samodzielnie zrobić w domu.

W przedszkolu mamy kwiatki, ale można i tak.

Nauka dni tygodnia
Wyjaśnijmy dziecku, że codziennie mamy nowy dzień.

Dla dziecka początkiem dnia będzie moment, w którym się budzi i wstaje z łóżka.

Mamy siedem dni: poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. Uczymy dzieci ich prawidłowej kolejności, tłumaczymy, że następują po sobie. Zwracamy uwagę, że niektóre dni są robocze - dzieci chodzą podczas nich do przedszkola, a dorośli do pracy, a jeszcze inne są dniami wolnymi.

Niezawodną pomocą będzie piosenka Misia i Margolci, pt. "Tydzień ma siedem dni"

od Anna Kluska

do Anna Kluska