Obchody Dnia Niepodległości

Wpis dodał(a) Agata Lelo-Stogowska

Tradycją stało się, że dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie w Święto Niepodległości idą do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Józefa, by tam zaśpiewać patriotyczną pieśń i wyrecytować wiersz.

Dnia 10 listopada w godzinie 11.50 przed kościołem pod wezwaniem św. Józefa w Dziwnowie  zgromadziły się dzieci z grupy III i IV wraz z najbliższymi. Przypięły biało-czerwone rozetki, usiadły w ławkach i czekały na zaproszenie, by  przedstawić przygotowany program artystyczny. Ksiądz prałat Andrzej Miś wraz z kapelanem ppłk Mirosławem Biernackim  wprowadzili poczty sztandarowe. Nasi wychowankowie z grupy III: Mikołaj G., Natalia L., Bartek H., Julia D., Amadeusz S., Kacper M., Amande L., Andrzej Sz., Miłosz Ś. oraz dzieci grupy IV: Antonii K., Bruno S., Julian T., Liza T. Stanisław Z., Franciszek W., Piotr L., Tymoteusz D., Oliwier F., Zuzanna G., Filip K. i Gabriela J., odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie ks. prałat Andrzej Miś w imieniu Pani Dyrektor Renaty Klimowicz, pracowników przedszkola oraz rodziców zaprosił do wysłuchania wiersza „Co to jest niepodległość?” oraz pieśni patriotycznej „Aby ktoś mógł żyć” w wykonaniu wychowanków przedszkola. Dzieci wystąpiły bardzo odważnie, z uśmiechem i radością w sercu. Cała społeczność parafialna wraz z władzami miasta wzięła udział we Mszy Świętejw intencji Ojczyzny. Na zakończenie księża dziękując dzieciom, zaprosili je na słodki poczęstunek. Zgromadzeni mieli również okazję wysłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów z teatru LaFayette ze Szczecina.

Po Mszy Świętej oraz występach odbyły się uroczyste Obchody 101 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pod Pomnikiem Zwycięstwa w Dziwnowie, przemawiał Burmistrz Dziwnowa, pan Grzegorz Jóźwiak oraz odbył się apel poległych. Przedstawiciele różnych środowisk naszej społeczności, a także Pani Dyrektor Renata Klimowicz wraz z dziećmi oraz nauczycielkami Katarzyną Kołakowską i Bożeną Zajączkowską złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Z pozdrowieniami dla Sympatyków

Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie