Wizyta pszczelarza

Wpis dodał(a) Katarzyna Dziubich

Kiedy latem brzęczą pszczoły,

zimą miodem ciekną stoły”

W słoneczny piątek 18 października na przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Piotrkowie Kujawskim czekała prawdziwa niespodzianka – nasze przedszkole odwiedził pszczelarz pan Józef Jarka z Gradowa. Pan Jarka prowadzi pasiekę od 51 lat i swoją wiedzą oraz doświadczeniem podzielił się z pięciolatkami z naszego przedszkola. Wraz z nim spotkanie poprowadziła pani Sylwia Kazubowska – wnuczka naszego gościa a jednocześnie mama Gabrysi z „Jagódek”. Dzieci poznały etapy postawania miodu, miały okazję obejrzeć prawdziwy ul oraz wszystkie podstawowe sprzęty potrzebne do wyprodukowania tego pysznego i zdrowego przysmaku. Przedszkolaki dowiedziały się, że pszczoły nie tylko produkują miód, ale również pyłek i kit pszczeli. Przekonały się również, jak wiele jest rodzajów miodu w zależności od tego jakie rośliny w danym czasie kwitną i z jakich jest on wyprodukowany. Okazało się, że miód jest nie tylko zdrowy, ale i pyszny – wszystkie chętne przedszkolaki spróbowały słodkiego miodu lipowego na suchym wafelku. Nie lada frajdą okazało się przymierzanie kapeluszy pszczelarskich i to zarówno tych do pracy jak i stanowiących element stroju galowego.

Grupa „Pszczółki” sprawiła gościowi niespodziankę prezentując występ artystyczny związany z tematem spotkania, tym samym dziękując za przybycie i przekazaną wiedzę.

Dorota Kurant

od Katarzyna Dziubich