Spotkanie przedszkolaków z higienistką stomatologiczną

Wpis dodał(a) Ewa Chylińska

22 marca Miejskie Przedszkole nr 14 w Płocku odwiedziła higienistka stomatologiczna pani Renata Berlińska, która w ramach programu profilaktyki próchnicy dla dzieci i młodzieży miasta Płocka w latach 2018-2020, opracowanego w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka, przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej. Korzystając z modelu szczęki, pani higienistka zademonstrowała dzieciom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, aby były czyste i zdrowe. Pokazała im różne rodzaje szczoteczek i past do zębów. Każdy przedszkolak miał możliwość obejrzeć inne przedmioty służące do utrzymywania czystości zębów, m. in.: nitki dentystyczne, szczoteczki i wykałaczki. Następnie pani higienistka opowiedziała o ważnej pracy stomatologa i wykonywanych przez niego zabiegach leczniczych zębów, do których wykorzystuje on różne narzędzia, które budziły duże zainteresowanie przedszkolaków, a kontakt z nimi pozwolił im na przełamywanie obaw i lęku przed zabiegami wykonywanymi przez dentystę. Kończąc spotkania w poszczególnych grupach, pani Renata rozdała przedszkolakom tematyczne obrazki do pokolorowania. Wszystkie dzieci podziękowały gościowi za wizytę, głośno obiecując codzienne szczotkowanie ząbków.

od Ewa Chylińska

do Ewa Chylińska