III Kokoczyński Konkurs Recytatorski

Wpis dodał(a) Beata Ruś

Dnia 15.03.2019r. Przedszkole nr 21 w Rybniku zorganizowało III Kokoczyński Konkurs Recytatorski pt: „Bajtle wiersze recytują, a kokoty się dziwują”. Na nasz konkurs zgłosiło się 9 placówek wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki były oceniane przez Szanowne Jury w składzie:

1.Pani Renata Gałużna – Kula: długoletni nauczyciel Języka polskiego w ZSS w Żorach im .Wspólnej Europy. Jeden z nielicznych w Polsce Tutorów. Warto dodać, że Uczniowie Pani Renaty zdobywają bardzo wysokie miejsca w Konkursach Recytatorskich na terenie naszego regionu , ale także w skali ogólnopolskiej. Polonistka należy do przedszkolnego projektu edukacyjnego: „Szuflada Osobowości” oraz „Programu Doradztwa Zawodowego” ”. W Jury pełniła funkcję: Przewodniczącego

2.Pani Maria Stachowicz- Polak: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Rybniku- Kłokocinie.

3.Pani Teresa Zielonka- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

4.Pani Magdalena Rutkowska- Przedstawiciel OSP w Rybniku- Kłokocinie. Pani Magdalena należy do przedszkolnego projektu edukacyjnego: „Klub Zakręconych Rodziców”, „Szuflada Osobowości” oraz „Programu Doradztwa Zawodowego”. W Jury pełniła funkcję Protokolanta.

5.Pani Wiesława Brząkalik – Przedstawiciel Rady Dzielnicy -Kłokocin.

Jury oceniało  przedszkolaków w kategorii: 3-4 latki oraz 5 i 6 latki. Na scenie OSP w Kłokocinie prezentowano wiersze polskich znanych poetów (J.Tuwim,  J.Brzechwa…

III Kokoczyński Konkurs Recytatorski rozpoczął się od występów  najmłodszej grupy w naszym przedszkolu. „Żuczki” zaprezentowały choreografię taneczną- „Tańce śląskie”, którą przygotowała Pani Barbara Holona (wychowawca grupy). Na scenie OSP wystąpiła  Antonina Mortka, recytując wiersz „Zakochana Żaba” oraz Amelia Rutkowska , recytując wiersz „Okulary”. Nie mogło zabraknąć również absolwenta naszego przedszkola- Tymoteuszu Kula, laureata wielu konkursów recytatorskich, które organizowały rybnickie przedszkola. Tymoteusz wyrecytował dla Wszystkich gości zgromadzonych w OSP wiersz „Jaskiniowiec”.

Pani Przewodnicząca- Pani Renata Gałużna- Kula, po zakończeniu obrad, wygłosiła piękne przemówienie. Podziękowała serdecznie wszystkim Uczestnikom konkursu oraz Nauczycielom, za przygotowanie dzieci do konkursu, „za chęć krzewienia języka polskiego wśród najmłodszych”. Podkreśliła, że bardzo ważnym elementem przygotowań dzieci do konkursów recytatorskich jest „szczególne zwrócenie uwagi na dykcję oraz modulację głosu”

Dodała również, że …”warto pielęgnować tę tradycję, bo taki konkurs dostarcza wielu emocji i niezwykłych wzruszeń, zarówno przedszkolakom, ich opiekunom , jak również nam zasiadającym w komisji.”

A oto zwycięzcy

w III KOKOCZYŃSKIM Konkursie Recytatorskim

„Bajtle wiersze recytują, a kokoty się dziwują”:

3-4 latki:

I miejsce: Karolina Pawliczek

II miejsce: Zofia Lipka

III miejsce: Marika Tkocz

5-6 latki:

I miejsce: Michał Godziek

II miejsce: Adam Pochwyt

III miejsce: Hanna Pciak

Ten konkurs na pewno zapamiętamy na długo. Wpisał się już w tradycję naszej placówki, a zarazem zapoczątkował kolejną edycję, która zostanie zorganizowana już 2020r.

Dziękujemy Wszystkim Nauczycielom- Opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu, a przedszkolakom za wspaniałe, pełne podziwu występy na scenie OSP w Kłokocinie.

Dziękujemy Wszystkim Naszym Sponsorom, a mianowicie:
* OSP w Kłokocinie
* Rada Dzielnicy -Kłokocin
* Piekarnia Emilia Kristof

* Firma - Mariusz Jaroszek „OWOCE ŚWIATA”

Organizatorzy:

mgr Beata Ruś