Wszystkie Kolory Świata w Przedszkolu nr 2 w Szubinie

Wpis dodał(a) Anna Kluska

W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy dołączyło do kolejnej już edycji akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Jest ona już po raz piąty przeprowadzana w Polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Przedszkolaki  dowiedziały się, że szmaciana laleczka może uratować życie koleżanki i kolegi z dalekiego kraju, a dochód ze sprzedaży lalek pomoże sfinansować szczepionki ratujące życie.

Każde 10 złotych to 1 szczepionka. Wielokrotnie, poprzez różnorodne działania pokazujemy dzieciom, że pomaganie jest ważne i może być przyjemne. Przedszkolaki prosiły swoje mamy, ciocie z przedszkola i babcie, aby przygotowały laleczki UNICEF. Laleczki stały się symbolem pomocy, a każda z nich jest nadzwyczajna. Dzieci nadały im imiona, współdecydowały o  ich kolorze skóry i stroju.

Tymi informacjami zostały uzupełnione „akty urodzenia” laleczek. Dzięki tej międzypokoleniowej  współpracy powstały małe, szmaciane dzieła sztuki: lalki z różnych kontynentów, ale też i piękne dziewczynki i chłopców. Naszym wspólnym zadaniem było sprzedanie tych lalek. Chcieliśmy, by każda z nich znalazła swój dom i kochającego właściciela, a dochód z ich sprzedaży uratował życie dzieciom, które potrzebują naszej pomocy. Tak się stało. Z pomocą przyszła nam Rada Rodziców naszego przedszkola, która na  przedszkolnym balu przeprowadziła  licytację lalek. Lalka Wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została wykupiona przez przedszkolną społeczność i wraz z listem od przedszkolaków wysłana do Fundacji WOŚP na przyszłoroczną licytację. Lalka Jadzia - Pałuczanka zamieszkała w szubińskim ratuszu.

Dziękujemy Burmistrzowi Szubina, Radzie Rodziców przy Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie, wszystkim bliskim naszych dzieci za to, że zawsze możemy na Was liczyć!

Z dumą informujemy, że zebrana kwota pozwoli na zakup 173 szczepionek.

od Anna Kluska

do Anna Kluska