Karnawałowe szaleństwo u Słoneczek w PP nr 9 w Bartoszycach

Wpis dodał(a) Justyna Gajewska

Karnawałową przygodę Słoneczka zaczęły od uważnego przyglądania i opisania plakatu "Karnawałowe szaleństwo". Dzieci liczyły elementy znajdujące się na oglądanym obrazie i dopasowywały ją do zapisu cyfrowego. Następnie dzieci losowały kartoniki z liczbami i układały je od najmniejszego do największego. Do ułożonych kartoników przedszkolaki starały się dopasować napisy z nazwami liczb, przedszkolaki szybko zorientowały się, że kartoniki pasują do siebie kolorystycznie. Kolejną zabawą było ćwiczenie spotrzegawczości, dzieci musiały odgadąć co nauczyciel ma na myśli, opisując element znajdujący się na plakacie. Podczas zajęć czterolatki doskonaliły swoje zdolności matematyczne poprzez szukanie pary, jedna osoba z pary losowała kartonik z cyferą druga z liczbą elementów, zadaniem Słoneczek było znaleźć parę tak, by liczba pasowała do ilości. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną "Wyjątkowe balony", które ozdobiły wystawę naszej grupy.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.

od Justyna Gajewska

do Justyna Gajewska