Sprawozdanie z udziału w Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała"

Wpis dodał(a) Katarzyna Szerszeniewska

W roku szkolnym 2018/2019 klasy IV-VII i III gimnazjum wzięły udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała". W projekcie uczestniczyły wszystkie klasy, realizując zadania zgodnie z możliwościami dzieci.

W ramach projektu zostały zrealizowane następujące zadania:

1. Nauka i odśpiewanie Hymnu Polskiego. Hymn odśpiewała cała społeczność szkolna w dniu 09.11.2018 o godzinie 11:11

2. W dniu 20.10. 2018 grupa wolontariuszy przygotowała i przeprowadziła gry i zabawy ludowe w klasach 0-III ( "Mało nas do pieczenia chleba", "Jaworowi ludzie", "Ojciec Wirgiliusz", "Moja Ulijanko".

3. Dnia 09.11.2018 odbyła się uroczysta Akademia z okazji odzyskania niepodległości ( scenariusz na stronie projektu), przygotowana przez uczniów z klas Vc, VIIIb i VIIIb pod kierunkiem mgr M. Gmurczyka oraz mgr. A. Borucką.

4. Dzieci z klasy IVa i klasy Vc nauczyły się śpiewać i grać na flecie piosenkę "Przybyli ułani pod okienko".

5. Dzieci z klasy IVc nauczyły się tańca narodowego "Polonez", który zatańczyły podczas apelu podsumowującego Projekt.

6. Zorganizowano w szkole kąciki: patriotyczny i o tematyce folkowej, połączone z wystawą prac uczniów o różnych regionach Polski.

7. Został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem "Moja mała ojczyzna", nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie patriotyczno - folkowej.

8. Zorganizowano konkurs fotograficzny "To wszystko Polska", w którym wzięli udział uczniowie z klas IV-VII. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie.

9. W grudniu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej piekły i ozdabiały pierniki "Według przepisu babci". Towarzyszyli im rodzice oraz dziadkowie.

10. 15.12 odbyła się wycieczka do Muzeum Mazowsza Zachodniego na wystawę "Życie codzienne żyrardowskich oficjeli". Uczestnikami były dzieci ze świetlicy szkolnej oraz uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu.

11. Klasy gimnazjalne stanęły do konkursu na najlepszą prezentację multimedialną "Piękna Nasza Polska Cała" . Wyłoniono 3 zwycięskie prezentacje, które zostały zaprezentowane na apelu szkolnym.

12. Angliści zorganizowali konkurs pt. "Kartka dla bohatera". Najlepsze prace zostały zaprezentowane na wystawie patriotyczno - folkowej.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Katarzyna Szerszeniewska

do Katarzyna Szerszeniewska