Sprawozdanie z relizacji projektu z Przedszkola nr 174 w Poznaniu

Wpis dodał(a) Marzena Achtenberg

W ramach  realizacji  projektu  „Piękna nasza Polska Cała” dzieci z Przedszkola nr 174 „Królewna Śnieżka”  w Poznaniu wykonały następujące  zadania:

Zadanie nr 1.

Nauczyły się wszystkich  zwrotek  hymnu Państwowego. Zaśpiewały go podczas uroczystości   z okazji  11listopada, wycieczki do muzeum wojskowego oraz podczas Bicia rekordu dla Niepodległej.

Zadanie nr 3.

Dzieci  uczestniczyły w apelu z okazji  11 listopada.

Zadanie nr 4.

Nauczyły się piosenki  „Rodzinny  kraj” do sł. U. Kozłowskiej

Zadanie nr 5.

W poszczególnych  6 grupach wiekowych , od 3 – 6 lat, nauczyły się wybranego tańca  ludowego: Krakowiaka, Poloneza   wg. W. Kilar ,Maryneczki,  Kłanianego .

Zadanie nr 6.

Nauczyły się wierszy o tematyce  patriotycznej

„ Katechizm Polaka” W. Bełzy, „ Jedenasty listopada” I. Wiszniewskiego, „Symbole narodowe”  autor nieznany.

Zadanie nr 7.

W każdej z 6 grup powstał kącik „Piękna nasza Polska cała”

Zadanie nr 8.

Wykonano prace plastyczną pt. „Strój ludowy z naszego regionu”- strój szamotulski

Zadanie nr 9.

Dzieci brały udział w zabawach ludowych: „ W Poznaniu stoi dom”, „Tu  prawą mam rączkę...”, „ Stary niedźwiedź”, „ Różyczka”, „Uciekaj myszko” , „Lisek”.

Zadanie nr 10.

Zadanie nr 12.

Wysłaliśmy kartkę z pozdrowieniami, Poznania  dla pani Ludmiły.

Zadanie nr 16.

W ogrodzie  przedszkolnym posadziliśmy drzewo  - kalinę – symbol życia i wolności „Drzewo Pamięci”.

Zadanie nr 17.

Dwie najstarsze grupy ogłosiły konkurs fotograficzny pt. „To wszystko Polska” rozpatrywany dwóch kategoriach: zdjęcie wykonane przez dziecko oraz  przez  rodzica.

Zadanie nr 18.

Najstarsze grupy odbyły wycieczki podczas których poznawały  zabytki kultury regionalnej i dorobek historyczny . Zwiedziły  zamek w Kórniku oraz  Muzeum Wojskowe w Poznaniu biorąc udział w lekcji „Symbole Narodowe”.

Zadanie nr 20.

Całe przedszkole uczestniczyło  w biegu „Biało- Czerwoni” zorganizowanych w przedszkolnym ogrodzie.

Ponadto.

6 latki  wykonały gry  planszowe „Wędrówki po Polsce”,

Wraz z  zaprzyjaźnionym przedszkolem oraz Radą Osiedla wspólnie posadziliśmy  dąb o imieniu „Jan”      nazwą związaną z osiedlem Jana III Sobieskiego.

Uczestniczyliśmy   również w  konkursie recytatorskim „Polska moja Ojczyzna” zorganizowanym przez zaprzyjaźnione przedszkole .

Nauczycielki  pokazały dzieciom ważnych dla polskiej kultury postacie historyczne w tym M. Kopernika, J. Matejkę, F. Chopina, J. III Sobieskiego, Jana Pawła II.

Dzieci obejrzały prezentację „Kodeks Małego Patrioty”.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu z żołnierzem Bazy Lotnictwa Taktycznego Sił Powietrznych  w Kiekrzu .

Uczestniczyliśmy w akcji MEN (9listopad) w „Biciu Rekordu dla Niepodległej”.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Marzena Achtenberg

do Marzena Achtenberg